Systémy vykurovania - Krby Haris
274
post-template-default,single,single-post,postid-274,single-format-standard,bridge-core-3.1.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-30.3.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.5,vc_responsive
 

Systémy vykurovania

Systémy vykurovania

Teplovzdušné krby – je to výstavba, kde sa teplý vzduch odvádza z teplovzdušnej komory krbu cez teplovzdušné mriežky a rozvody do interiéru.

 

Akumulačné krby – tieto krby sú náročnejšie na výstavbu, ale sú vhodnejšie do moderných domov ako teplovzdušné krby. Teplo, ktoré odovzdávajú je vo forme sálavého tepla, ktoré nevysušuje vduch, neprekuruje priestory a krb zostáva teplý niekoľko hodín.

 

Kombinované krby – teplo z krbu sála cez teplovzdušné mriežky a akumuláciu krbu. Príklad takéhoto použitia je, keď krb je umiestnený v obývačke, ktorú vykuruje čisto sálaním a vzdialenejšie priestory sú potom vykurované teplovzdušne.